Бакота
Бакотський скельний печерний монастир виник наприкінці ХІ — на початку ХІІ ст. У XII столітті ігумен Григорій заснував тут церкву Св. Михайла. Народна традиція донесла до наших часів згадки про зв'язки монастирів підністрівських з підніпровськими. У народних перекладах йдеться, що у Бакоті на Дністрі, подвигом добрим прославився Антоній Печерський (983-1073 рр.).

Що звідси він переселився на Київські гори та заснував там Києво-Печерський монастир. Але зв'язок зі своїми учнями на Дністрі він не переривав аж до смерті.
Екскурсії в Бакоту:
- 1-денний Тури Кам'янець-Подільський-Бакота li>
- 3-денний Тури Кам'янець-Подільський-Хотин-Кривче -Бакота
Під час археологічних розкопок, які проводились у Бакоті у 1891-1892 pp. Російська імператорська археологічна комісія відкрила залишки печерних келій та монастирської церкви. Відкопали три печери — довжиною 8,5м, 6м і 10м. У стінах печерних коридорів знайдено витягнуті ніші на зріст людини. На скельному підлозі коридорів — ніші гробниці. У деяких з них було знайдено людські кістки, анатомічний порядок яких було порушено. Все було відкрито 17 ніш у стінах печер та 19 гробниць у скельній підлозі.
З 1993 року розпочалося відродження традицій та духовного служіння в Бакотському монастирі. Щорічно, на Свято Маковея, на честь семи святих мучеників Маккавеїв, або на перший Спас (14 серпня), тут у монастирі за великої кількості віруючих проходять святкові богослужіння.
Неподалік монастиря досі б'ють три джерела (біля кожного з них — ікони, монетки). Подейкують, що вони цілющі.